Bozkurt BEKŞİOĞLU


Selamlar,

 1971’de Adana’da dünyaya geldim ve 1977’de Adana’nın sert gol rüzgarlarında yelkene basladım. Sekiz yaşından itibaren sırasıyla optimist, cadet ve laser sınıflarında Adana Yelken Kulubu adına yarıştım. Daha sonra yelkenden askerlik ve iş hayatından dolayı kısa bir süre uzak kaldım. Ancak bu ayrılık 2003 yılında ekiple tekrar biraya geldigim gün bitti. 2003 yılından beri yatda yarışmaktayım. Önce piyano ve daha sonra ekip tarafından teknenin her yerinde denendim... :) . 2006 sezonu ile beraber havuzdan uzak kalmamım her kez icin uygun olacağı düsünülerek baş üstüne sürüldüm.

Denizlerden iş hayatımdada uzak kalamadım ve Kuehne-Nagel Nakliyat Ltd Sti.firmasın denizyolu ihracat müdürü olarak çalışmaktayım.

Öncelikle benim yelken sporunu öğreten canım abimiz rahmetli Cegiz Sarıaslan’a ve daha sonra bana ve aileme bu mutlulugu yaşatan Uzun ailesi ve tüm ekibe teşekkür ederim.

 Not : Uzun ekibi ile beraber yarışmak icin can atan ve sıra bekleyen bir kız ve erkek çocuğa ve ayrıca dünyanın en anlayışlı eşlerinden birine sahibim.