Rüştü Erbilek


“Doğayla mücadelenin ağır bastığı yelken sporu takım ruhu oluşturma ve liderlik sergileme açısından belki de en gerçekçi laboratuvarlardan biri. Bu nedenle seçtiğim yelken sporu bana, iş hayatının ve rekabetin zorlu koşulları ile baş etmek açısından çok faydalı oldu. “

“Fonksiyon, dayanıklılık, liderlik, takım ruhu, zamanlama, senkronizasyon, yardımlaşma, hızlı karar alma, hata telafisi...vb kavramlar bugün iş dünyasının önem verdiği ve giderek zorlaşan rekabet koşullarında mutlaka kazanılması gereken özellikler  ve iyi bir yelkenci de mutlaka bu özellikleri taşımalıdır. Bu görüşle gönül verdiğim yelken sporuna Uzun ekibi ile başladım ardından 2013 yılı başında ekip olarak ortaklaşa aldığımız Farrfara teknesi ile şampiyonluklara koşuyoruz. İş hayatımdaki iddiamı burada da sürdürdüğüm için 2014 yılında KORTEK olarak Farrfara ekibine sponsor olmayada karar verdim.”

İstanbul Üniv İşletme Fakültesinden mezun olup aynı okulda Denetim Yüksek Lisansını tamamladıktan sonra Perşembe pazarında kesici takım satışında faaliyet gösteren  aile şirketinde çalışmaya başlayan Rüştü Erbilek,  2004 yılında kendi başına yoluna devam etme kararı alıp  şirketini kurdu. KORTEK Endüstriyel ürünler Dış Tic.A.Ş. şu anda G.Kore ve İtalyan markaların Türkiye distribütörlüğünü yürütmektedir.